VÍNO S DOTEKEM HISTORIE

Nová kolekce vín 863 je inspirována umístěním našich vinic v historicky významné lokalitě obce Velehrad, kam v roce 863 zavítali věrozvěstové Cyril a Metoděj. Kolekce nese název roku, který velmi silně ovlivnil jak životy obyvatel, tak zvyklosti, postupy i smýšlení. Nechte se unést tajemnou historií a objevte naši novou kolekci vín VELEHRAD 863.

Bílé odrůdy

Originalita, charakter a projev vína je ovlivněn nejen půdou a Terroir, ale má i duševní hodnotu, která spočívá v oblasti, kde je réva vinná vysazena. Velehrad je místo, které je symbolem rozmachu církve, intelektu a obchodu a také hlavním městem Velkomoravské říše v 9. století. Adjustace láhve a kazety v popředí se staroslovanským písmem a ležatou osmičkou má připomenout historii našich předků a je symbolem věčnosti naší kultury.

Chardonnay 2014 kabinetní víno

Toto unikátní víno z Velehradu je ovlivněno regionálním Terroir, které ve Vás evokuje krásnou vůni a chuť žlutého ovoce, hrušek, akátového medu a lískového oříšku. Díky výjimečné harmonii jemného zbytkového cukru a kyselin zcela určitě osloví dámy i pány.

Nebo zjistěte více

Druh:
bílé
Odrůda:
Chardonnay
Ročník:
2014
Typ:
suché
Země původu:
Česká republika
Vinařská oblast:
Morava
Vinařská podoblast:
Slovácká
Vinařská obec:
Jalubí
Vinařská trať:
Vinohrádky
Objem:
0.75 l
Alkohol:
12,5%

Červené odrůdy

Toto víno připravujeme

Rulandské modré 2014

Toto víno připravujeme

Nebo zjistěte více

Druh:
červené
Odrůda:
test
Ročník:
-
Typ:
-
Země původu:
-
Vinařská oblast:
-
Vinařská podoblast:
-
Vinařská obec:
-
Vinařská trať:
-
Objem:
-
Alkohol:
-

Kde
koupit

Najděte nejbližší vinotéku, kde si můžete koupit vína 863.